HakkarimForum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HakkarimForum

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Toshiba Satalitte Psl33E xp driver indir
Xp'de System Dosyalarını onarmak Icon_minitimeÇarş. Ocak 18, 2012 5:36 pm tarafından appleleopar

» Bilgisayar Mimarisi 4.sınıf dersi
Xp'de System Dosyalarını onarmak Icon_minitimeÇarş. Eyl. 07, 2011 12:23 pm tarafından maviakar

» Olasılık ve İstatistik
Xp'de System Dosyalarını onarmak Icon_minitimePaz Mart 20, 2011 9:22 am tarafından coderfff

» Bilgisayar organizasyonu ve mantık devreler(2.sınıf)
Xp'de System Dosyalarını onarmak Icon_minitimeÇarş. Mart 02, 2011 5:15 pm tarafından dervis_06

» vakit tmam seni terkediyorum..
Xp'de System Dosyalarını onarmak Icon_minitimePtsi Şub. 21, 2011 2:19 am tarafından XxezzaLe

» Can çiçeği(m)sin... icimdeki
Xp'de System Dosyalarını onarmak Icon_minitimeC.tesi Şub. 19, 2011 12:38 am tarafından XxezzaLe

» hersey sende gizli
Xp'de System Dosyalarını onarmak Icon_minitimePerş. Şub. 17, 2011 1:03 am tarafından XxezzaLe

» senı sevıyorum ANLADIM
Xp'de System Dosyalarını onarmak Icon_minitimePerş. Şub. 17, 2011 12:57 am tarafından XxezzaLe

» yagmuru sevdim
Xp'de System Dosyalarını onarmak Icon_minitimePerş. Şub. 17, 2011 12:33 am tarafından XxezzaLe

En iyi yollayıcılar
XxezzaLe
Xp'de System Dosyalarını onarmak Poll_leftXp'de System Dosyalarını onarmak Poll_centerXp'de System Dosyalarını onarmak Poll_right 
IiIxJ3aJ2oNxIiI
Xp'de System Dosyalarını onarmak Poll_leftXp'de System Dosyalarını onarmak Poll_centerXp'de System Dosyalarını onarmak Poll_right 
PaRem
ZıplayanCeset
Admin
HaSaN
Duygu
KanKi
iSHeK
.SERVAN

Xp'de System Dosyalarını onarmak

YazarMesaj
PaRem
Admin
Admin
PaRem

Xp'de System Dosyalarını onarmak Empty
MesajKonu: Xp'de System Dosyalarını onarmak   Xp'de System Dosyalarını onarmak Icon_minitimePtsi Ara. 07, 2009 3:47 pm

Birçok programın yapmaya çalıştıgı işlemi

kısa yoldan kendiniz yapabilir ve

sistem dosyalarınızı orijinal haline alabilirsiniz.

Hemde herhangi bir program kurulumu işlemine gerek duymadan.

Öncelikle xp cd nizi takıp

Başlattan çalıştır'a geliniz ve

aşagıdaki komutları sırasıyla yazıp enterleyin.

1- sfc /scannow

(Sistem dosyalarını tarayacakXp'de System Dosyalarını onarmak Virgs

hatalı olanları orijinalleriyle değiştirerek düzeltecektir.)

2- sfc /purgecache

(Dosya önbelleğini temizleyecek ve sistem rahatlayacak.)

3- sfc /cachesize=x

(Dosya önbellek boyutlarını otomatik ayarlayacak..)

Sürekli hata veren yada zamanla ağırlaşan pc'ler için önerilir...

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 11 harf yazarak windows dosyalarını ve sürücüleri tamir edin